| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Cover ring: stainless steelsafety glass, Housing: polyamide, fibre glass reinforced |
| Cores | Stainless Steel Black, Stainless Steel |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 8W |
| IP | IP65 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 238lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |