| Manufacturer | Foscarini |
| Bulb type | LED |
| Body |
Painted fiberglass, polymethylmethacrylate, painted metal and aluminum
|
| Diffuser | PMMA |
| Colors | Grey/Red |
| Optics | Diffuse |
| Power | 31W |
| IP | 65 |
| Light Tint | 2700K |
| Luminous flux | 2010lm |
| Dimming | No |
| Driver Included | No |
Design- Marco Acerbis
Aluminium floor lamp.
Double lacquering paint and Polyester layer creating a barrier against atmospheric agents and UV rays, resistant to corrosion in saline environments.
For +info contact us for info@sullamp.com
Outdoor LED lamp.
Made of aluminum and silicone diffuser.
Light shade: 3000K.