| Fabricante | Marset |
| Tipo lâmpada | LED |
| Corpo | Methacrylate |
| Cores | Translucent |
| Opticas | N/A |
| Difusor | Blown Glass |
| Potência | 2,1W |
| IP | IP20 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 226,5lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |
Available also in the color Amber.
Battery-powered portable lamp