| Manufacturer | Lombard |
| Bulb type | LED |
| Body | Polycarbonate |
| Diffuser | UV-stabilized polycarbonate |
| Colors | White/Black/Grey/Anthracite/Corten |
| Optics | Diffuse |
| Power | 13W |
| IP | IP66 |
| Light Tint | 2700K/3000K/4000K |
| Luminous flux | 1560lm |
| Dimming | No |
| Driver Included | Yes |
Polycarbonate Wall Lamp
Integrated transformer
Polycarbonate diffuser with triple stabilization against UV rays