| Fabricante | Bover |
| Tipo lâmpada | LED |
| Corpo | Aluminum, Stainless steel, Polyethylene, Synthetic fiber |
| Cores | Light Beige, Brown |
| Opticas | N/A |
| Difusor | Polyethylene |
| Potência | 8,4 W |
| IP | IP54 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 1122 lm |
| Controlo de fluxo | TRIAC |
| Driver incluído | Yes |
Outdoor LED lamp.
Diffuse light emission.
The light is diffused through 7 PMMA rods in a diffuse manner.
Light shade: 3000K.
Outdoor LED lamp.
Made of aluminum and tempered glass diffuser.
Light shade: 3000K.
Outdoor LED lamp.
Made of aluminum and silicone diffuser.
Light shade: 3000K.
Aluminium, double lacquering and polyester abutment
Degree of protection: IP66.
Light emission: 180º.
Aluminum body painted with polyester thermo-lacquering and pre-treatment surface protection
PMMA diffuser with UV protection