| Fabricante | Bover |
| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Iron, Aluminium |
| Cores | Black – Copper |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 6,5W |
| IP | IP20 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 715lm |
| Controlo de fluxo | TRIAC |
| Driver incluído | Yes |
Available also in the colors Light Grey – White, Terracotta – White, Olive Grey – White.
Battery-powered portable lamp
It includes two leather straps in brown and black.
Rechargeable LED table lamp.
Gravitational sensor that allows you to change the light tone by simply rotating the equipment.
Polycarbonate body.
Micro USB cable included.
Battery life: up to 180 hours of battery life.
Charging in 4 hours.