| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Steel, Aluminium |
| Cores | Black/Black, Black/Red, Black/Green, Red/Red, Red/Black, Red/Green |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 13W |
| IP | IP44 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 1300lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |
Design – Michele de Lucchi, Giancarlo Fassina.
LED table lamp.
Aluminum body.
Matt anodised aluminium diffuser.