| Manufacturer | Marset |
| Bulb type | LED |
| Body | Polycarbonate, Oak |
| Colors | White, Green, Pink, Terracotta, Blue |
| Optics | N/A |
| Diffuser | Opal Polycarbonate |
| Power | 3.5W |
| IP | IP20 |
| CCT | 2700 K |
| Luminous flux | 216 lm |
| Flow control | Dimmed |
| Driver Included | N/A |
More sizes available.
Design: Beneito Faure
Portable LED lamp.
Usage time per charge – 6.5 – 150h
USB charging cable included.
Charging time – 3.5 hours.