| Fabricante | Marset |
| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Polyethylene, Metal |
| Cores | Stone Grey, Black, White |
| Opticas | N/A |
| Difusor | Methacrylate opal |
| Potência | 8,2W |
| IP | IP44 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 913lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable – TRIAC |
| Driver incluído | Yes |
Design – Marc Sadler
Fiberglass outdoor lamp
Integrated LED 31W
Warm White Light Tint (2700K)