| Fabricante | Flos |
| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Aluminium |
| Cores | Anthracite, Black, Deep Brown, Forest Green, Grey, White, Matte Stainless Steel, |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 8W |
| IP | IP65 |
| CCT | 3000K |
| Fluxo luminoso | 580lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable – DALI |
| Driver incluído | Yes |
Outdoor LED lamp.
Diffuse light emission.
The light is diffused through 3 groups of 7 rods in PMMA in a diffuse manner.
Light shade: 3000K.
Aluminium pillar, double polyester thermo-lacquering
Degree of protection: IP66.
Light emission: 180º
Aluminium, double lacquering and polyester abutment
Degree of protection: IP66.
Light emission: 180º.