| Fabricante | Marset |
| Tipo lâmpada | LED |
| Corpo | Aluminium |
| Cores | Brown, Graphite Grey |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 15W |
| IP | IP65 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 1022lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable Casambi |
| Driver incluído | Yes |
Outdoor LED lamp.
Diffuse light emission.
The light is diffused through 7 PMMA rods in a diffuse manner.
Light shade: 3000K.
Aluminium pillar, double polyester thermo-lacquering
Degree of protection: IP66.
Light emission: 180º
Aluminium, double lacquering and polyester abutment
Degree of protection: IP66.
Light emission: 180º.