| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Polycarbonate |
| Cores | Smoke, Gold, Silver, Opal |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 9W |
| IP | IP20 |
| CCT | 3000K |
| Fluxo luminoso | 800lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |
Note: Gold color is only available for indoor lamp
Design – Marco Acerbis
Rechargeable LED table lamp.
Aluminum body.
Light dimming 3 steps 30, 50, 100%.
Battery life – 6 hours.
Micro USB cable included.
Design – Studio Natural
Portable LED lamp.
Battery life – approx. 10 hours
Charge time – 9 hours
Light shade: Warm white (2700K).