| Fabricante | Flos |
| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Steel, Aluminium |
| Cores | White, Black, Blue, Orange, Rose |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 2.5W |
| IP | IP20 |
| CCT | 2700 lm |
| Fluxo luminoso | 81 lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | N/A |
Battery-powered portable lamp
Note: Gold color is only available for indoor lamp
Design – Marco Acerbis
Rechargeable LED table lamp.
Aluminum body.
Light dimming 3 steps 30, 50, 100%.
Battery life – 6 hours.
Micro USB cable included.