| Fabricante | Luceplan |
| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Aluminium, textile |
| Cores | White |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 17W |
| IP | IP20 |
| CCT | 3000K |
| Fluxo luminoso | 1232lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable – Push, DALI |
| Driver incluído | Yes |
Design – Nahtrang Studio
LED pendant lamp with direct and indirect light.
Height adjustable.
Possibility of installing with light up or down.
Design – Enzo Catellani
LED pendant lamp.
Light tint 2700K.
Light flow control.