| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Aluminium |
| Cores | Black, White |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 7W |
| IP | IP20 |
| CCT | 4000K |
| Fluxo luminoso | 800lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |
Design – Ross Lovegrove
LED ceiling lamp.
Polished aluminum body.
Thermoplastic diffusers in shiny chrome.