| Manufacturer | Sparkle |
| Bulb type | LED |
| Body | Polyylene & Metal |
| Colors | Black/Rust Color/Gold (indoor only) |
| Optics | |
| Diffuser | Polycarbonate |
| Power | 2.5W |
| IP | 67 |
| Light Tint | 3000K |
| Luminous flux | 290lm |
| Flow control | |
| Driver Included |
Design – Jordi Vilardell & Meritxell Vidal
LED outdoor lamp.
With dual function that can be used as a bench or table.
Light emission to the floor creating a very pleasant environment.
For +info contact us for info@sullamp.com