| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Aluminium die-casting powder-coated + clear smoke-coloured glass + safety glass satined |
| Cores | Anthracite, Deep Black, Cool Brown |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 4W |
| IP | IP65 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 208lm |
| Controlo de fluxo | ON/OFF |
| Driver incluído | Yes |
6060 aluminum body painted with double layer polyester thermo-lacquering and pre-treatment surface protection