| Tipo lâmpada | Led |
| Corpo | Aluminium die-casting powder-coated |
| Cores | Anthracite, Cool Brown |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 12W |
| IP | IP65 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 209lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |
Also available in a smaller size.
Outdoor LED lamp.
Diffuse light emission.
The light is diffused through 7 PMMA rods in a diffuse manner.
Light shade: 3000K.
Outdoor LED lamp.
Made of aluminum and tempered glass diffuser.
Light shade: 3000K.
Outdoor LED lamp.
Made of Technopolymer and polycarbonate diffuser.
Light shade: 3000K.
6060 aluminum body painted with double layer polyester thermo-lacquering and pre-treatment surface protection