| Tipo lâmpada | LED |
| Corpo | Wood, Aluminium, Acrylic Plate Frosted Glass |
| Cores | Beige |
| Opticas | N/A |
| Difusor | N/A |
| Potência | 5W |
| IP | IP57 |
| CCT | 2700K |
| Fluxo luminoso | 300lm |
| Controlo de fluxo | Dimmable |
| Driver incluído | Yes |
Note: Gold color is only available for indoor lamp
Design – Marco Acerbis
Rechargeable LED table lamp.
Aluminum body.
Light dimming 3 steps 30, 50, 100%.
Battery life – 6 hours.
Micro USB cable included.
Design: Beneito Faure
Portable LED lamp.
Usage time per charge – 6.5 – 150h
USB charging cable included.
Charging time – 3.5 hours.